تبلیغات
تبلیغات

 

دسته بندي

گران‌ترین کلیپ سامی یوسف  کازابلانکا  محسن یگانه  حرف های جالب محسن چاوشی از آخرین آلبومش!  emblem_library  supportaratta  Farzad Farzin  "شلیک" فرزاد فرزین 

risheyabi-nam-va-parcham  emblem_library  کتاب الکترونیکی یک بار به من بگو دوستم داری  دانلود کتاب رمضان ماه فرصت ها  supportaratta  راهنمای سیستم عامل اندروید به زبان فارسی     

تبلیغات
تبلیغات

 

تبلیغات
تبلیغات در سایت

تبلیغات در سایت

دشت‌های تهران فرو نشست / کرمان و تهران پاییز نگران‌کننده‌ای پیش رو دارند


 دشت‌های تهران فرو نشست / کرمان و تهران پاییز نگران‌کننده‌ای پیش رو دارند

قائم مقام وزیر نیرو گفت: شهرهای کرمان، اصفهان، تهران و ۱۲ کلان‌شهر دیگر کشور در معرض ناپایداری منابع آبی قرار دارند اما در میان آنها بیشتر نگران وضعیت تهران و کرمان هستیم.

محمودی قائم مقام وزیر نیرو در نشست خبری امروزش مبنی بر فرو نشست دشت‌های تهران گفت: طبق گزارشات زمین‌شناسی دشت‌های تهران دارای نشست هستند اما من به طور دقیق از میزان نشست زمین اطلاع ندارم.

وی افزود: در حال حاضر از ۶۰۹ دشت نزدیک به ۳۰۰ دشت ممنوعه اعلام شده‌اند و باید در خصوص دشت‌های دیگر میزان برداشت آب کنترل شود.

محمودی تصریح کرد: در خصوص کنترل میزان برداشت آب باید با نصب کنتورهای هوشمند بر روی چاه‌ها میزان برداشت آب مدیریت شود.

قائم مقام وزیر نیرو درباره تغییر تعرفه‌های آب در سال آینده گفت: واقعیت این است که تعرفه آب در کشور واقعی نیست اما نمی‌توان به طور جهشی نیز این تعرفه‌ها را افزایش داد.

وی با بیان اینکه تعرفه‌ها باید به قیمت واقعی نزدیک شوند گفت: این امر موجب بازدارندگی در مصرف می‌شود.

محمودی تصریح کرد: طبق آنچه که در قانون مشخص شده است، تعرفه‌ها باید به قیمت تمام شده نزدیک شود و در این حالت نیازی به قطع و جریمه مشترکان پرمصرف وجود ندارد.

کرمان و تهران پاییز نگران کننده‌ای پیش رو دارند

قائم مقام وزیر نیرو در ادامه با اشاره به وضعیت ناپایدار برخی شهرهای کشور گفت: شهرهای کرمان، اصفهان، تهران و ۱۲ کلان‌شهر دیگر کشور در معرض ناپایداری منابع آبی قرار دارند اما در میان آنها بیشتر نگران وضعیت تهران و کرمان هستیم.

آب و برق مسکن مهر بدون اعتبار انجام نمی‌شود

محمودی در ادامه با اشاره به مسکن مهر گفت: جلسه سه جانبه‌ای در حضور معاون اول و با حضور نمایندگان وزارت راه و شهرسازی، وزارت نیرو و معاونت راهبردی ریاست جمهوری به منظور بررسی نارسایی های تأمین آب و برق واحدهای مسکن مهر تشکیل شد.

وی ادامه داد: این کمیته جدولی بر اساس میزان واحدهای مسکن مهری که دارای آب و برق نیستند و اعتبار مورد نیاز استخراج و مشخص شد که ۱۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای پروژه‌های نیمه تمام مسکن مهر باید اختصاص یابد که هنوز این میزان اعتبار اختصاص نیافته است.

قائم مقام وزیر نیرو با اشاره به اینکه در اکثر شهرها واحدهای مسکن مهر نیمه تمام هستند افزود: منابع مالی وضعیت آب و برق مسکن مهر را تعیین می کند، بنابراین ما نیازمند تأمین منابع مالی یا از محل عمومی هستیم و یا باید متقاضیان مسکن مهر و مسئولان وزارت راه و شهرسازی به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنند که منابع مالی از سوی خود مردم تأمین شود.

محمودی رفع مشکل مسکن مهر را اختصاص منابع مالی عنوان کرد و ادامه داد: اگر این اعتبارات اختصاص نیابد، قطعا تأمین آب و برق ‌ واحدهایی که هنوز کار زیادی دارند با سختی مواجه خواهد شد.

جریمه مشترکین پرمصرف در کش و قوس دولت

قائم مقام وزیر نیرو همچنین درباره آخرین وضعیت قانونی شدن قطع آب مشترکان پر مصرف نیز گفت: در حال حاضر چون قانونی برای قطع آب شرب وجود ندارد در برخی موارد مصارف آب غیرضروری دیده می‌شود، بنابراین باید حالت‌های بازدارنده برای جلوگیری از مصارف آب دیده شود.

محمودی ادامه داد: این موارد در کمیسیون امور زیربنایی دولت مطرح و بررسی‌ها انجام شد به طوری که در حال حاضر پیشنهادهای ما به کمیته اصلی امور زیربنایی دولت ارجاع و اصلاحاتی روی آن اعمال شده است، اما هنوز این اصلاحات به دست ما نرسیده و از جزئیات آن بی‌خبر هستیم.

محمودی با بیان اینکه این اصلاحات در کمیسیون زیربنایی دولت قطعا به نفع مشترکانی است که الگوی مصرف آب را رعایت می‌کنند افزود: اما برای مشترکانی که مصارف آنها بیش از الگوی مصرف است، به صورت پله‌ای جریمه‌هایی در نظر گرفته شده است.

وی تصریح کرد: اگر این جرایم باعث نشود مصرف آب مشترکان پرمصرف کاهش یابد، آن موقع اقدام به قطع آب مشترکان پرمصرف خواهیم کرد.

تهران شرایط باروری ابرها را ندارد

محمودی درباره باروری ابرها نیز گفت: باروری ابرها تابع شرایط ویژه ای است و به میزان رطوبت ابرها بستگی دارد.

وی تصریح کرد: مطالعات نشان می دهد که در شرایط موجود تهران قابلیت باروری ابرها را ندارد.

ایران رئیس اجلاس جهانی آبیاری و زهکشی

قائم مقام وزیر با بیان اینکه پس از ۶۴ سال از آغاز فعالیت اجلاس جهانی آبیاری و زهکشی، ایران برای اولین بار به عنوان رئیس این اجلاس جهانی برگزیده شد، ادامه داد: ایران با مصوبه مجلس شورای اسلامی به عضویت این اجلاس جهانی درآمده و جایگاه قانونی دارد.

وی تصریح کرد: مدت ریاست ایران بر این اجلاس جهانی ۳ سال است.

در ادامه این نشست اسداللهی، مدیرکل دفتر برنامه ریزی کلان آب و آبفای وزارت نیرو گفت: ایران از نظر اراضی آبی پنجمین کشور دنیا با ۸٫۹۹ میلیون هکتار اراضی آبی است و ۹۲ درصد تولیدات کشاورزی به این موضوع وابسته است اما به صورت کلی بالغ بر بیش از ۱۴ میلیون هکتار اراضی کشاورزی در کشور وجود دارد.

وی ادامه داد: ریاست ایران بر اجلاس جهانی آبیاری و زهکشی بسیار حائز اهمیت است.

در ادامه سعید نیریزی، رئیس کمیسیون بین المللی آبیاری و زهکشی با اشاره به اینکه هدف از ایجاد این کمیسیون کنترل سیلاب و بهبود وضعیت آبیاری است، گفت: این کمیسیون در ۸۰ کشور دنیا فعالیت دارد و بیش از ۶۵ سال از تاسیس آن می‌گذرد که ایران بالای ۵۰ سال است که به عضویت آن درآمده است.

نیریزی تاکید کرد: ۷۰ درصد منابع آب در دنیا توسط بخش کشاورزی مصرف می‌شود و این میزان در ایران ۹۰ درصد است.

وی گفت: بهره وری آب در بخش کشاورزی ایران پایین است.

مطالب مرتبط :
برچسب ها :

, , ,

بدون دیدگاه

دیدگاه شما چیست؟چهار + هشت =

تبلیغات
تبلیغات در سایت

تبلیغات در سایت

تازه های مد و فشن

بیشتر »
 • 2660543_873 منتخب پیامک‌های تبریک عید سعید غدیر

  به مناسبت فرا رسیدن عید سعید غدیر خم منتخب پیامک‌های مناسب برای تبریک این عید را در ادامه قرار داده‌ایم.

 • منتخب پیامک های سالروز ازدواج امیرالمومنین (ع) و حضرت فاطمه (س) منتخب پیامک های سالروز ازدواج امیرالمومنین (ع) و حضرت فاطمه (س)

  پیامک های تبریک سالروز ازدواج امام علی (ع) و حضرت فاطمه (س) را می توانید در ادامه دریافت کنید.

 • اس ام اس های خنده دار اس ام اس های خنده دار

      ماه رمضون موقع نهار تازه متوجه میشی تمام اطرافیانت مریض احوالن یکی ناراحتی معده داره یکی مشکل قلبی یکی بیماری کلیوی خیلی ناراحت کننده اس !

 • پیامک به سلامتی پدر پیامک به سلامتی پدر

  به سلامتی پدرم که هر وقت می گفت “درست می شود”، تمام نگرانی هایم به یک باره رنگ می باخت… . . . به سلامتی پدری که طعم پدر داشتن رو نچشید، اما واسه خیلی ها پدری کرد . . . به سلامتی پدری که کفِ تموم شهر رو جارو میزنه، که زن و بچه […]

 • پیامک های فلسفی بسیار زیبا پیامک های فلسفی زیبا

  مهم نیست کجا متولّد شدم و چگونه و کجا زندگی کرده ام. مهم این است که در آنجا که بوده ام چگونه رفتاری داشته ام •

 • هفت سین رشته های مختلف تحصیلی هفت سین رشته های مختلف تحصیلی

  سفال سیمان سقف کاذب سنگ سایت پلان سکشن ستون هفت سین فقط عمرانیش… پیشاپیش نوروز بر بچه های عمران مبارک

تبلیغات متنی