فیلم‌های سینمایی آخر هفته در تلویزیون

فیلم‌های سینمایی آخر هفته در تلویزیون

فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی «روزنه»، «آبی آسمانی» / «خرس مهتاب»، «فیلم فوری»، «آن شرلی: آغازی نو»، «اسپاگتی در هشت دقیقه» / «امپراتوری چونگ»، «سربازرس مونتالبانو»، «شرلوک (رسوایی در بلگراویا)»، «گورو»، «شرلوک (سقوط رایخن باخ)»، «شرلوک (سگ‌های بسکرویل)»» / «افسانه بیلی»، «رازگالیند ز» / «آرتور و انتقام مالتازارد»، «مرز»،، «بیدوباد»، «راز» / «لحظه صید» و «کبوتر با کبوتر» / «ترم زمستانی»، «پسر کارگردان» /«آملیا» پنجشنبه و جمعه ۱ و۲ تیرماه از شبکه‌های یک، دو، سه، چهار، تهران، شما، نمایش و آموزش پخش می‌شود.

شبکه یک
به گزارش روابط عمومی سیما، فیلم سینمایی «روزنه» به کارگردانی آدام و مارک کاسن، پنجشنبه ۱ تیرماه ساعت ۲۲ ازشبکه یک سیما پخش می‌شود.
در خلاصه داستان فیلم آمده: مایک و پل دو وکیل دعاوی هستند که پرونده یک زن پرستار را بر عهده گرفته‌اند. این زن که ویکی نام دارد، پرستار بخش اورژانس بیمارستان است و در هنگام تزریق آمپول به یک بیمار ایدزی، آمپول شکسته و در دست او فرو می‌رود و او به بیماری ایدز دچار می‌گردد. مایک و پل هزینه و خسارت او را به عنوان کارمندی که در حین کار دچار بیماری شده از بیمارستان می‌گیرند، اما متوجه می‌شوند که تعداد بسیار زیادی از پرستاران در حین خدمت بر سر عدم امنیت آمپولها دچار سانحه می‌گردند.
فیلم سینمایی «روزنه» با بازی کریس ایوانس ومارک کاسن، محصول سال ۲۰۱۱ درکشورهای آمریکا و فرانسه ساخته شده است.

****************************
فیلم سینمایی «آبی آسمانی» به کارگردانی بهمن زرین پور و تهیه کنندگی حسین مروی، جمعه ۲ تیرماه ساعت ۱۶ از شبکه یک سیما روی آنتن می‌رود.
داستان فیلم ازاین قراراست که: علی جانباز نابینای دوران دفاع مقدس که در آسایشگاه معلولین ساکن است با همراهی یکی دیگر از جانبازان به نام فرهاد که از ناحیه پا معلول شده است، تصمیم می‌گیرند با راندن یک دوچرخه دو نفره خود را به خانه دوستشان مسعود که او نیز جانباز دوران دفاع مقدس می‌باشد و علیرغم اینکه حال جسمانی خوبی نداردو حاضر به عمل جراحی نبوده و قطع امید کرده است، برسانند.

شبکه دو
انیمیشن «خرس مهتاب» پنجشنبه ۱ تیرماه ساعت ۱۴:۳۰ از شبکه دو سیما پخش می‌شود.
در این انیمیشن خواهید دید: خلبان تازه کاری که هواپیمایش آسیب دیده، با ماه تصادف می‌کند و باعث به زمین افتادن آن می‌شود. خرس مهتاب که به ماه بسیارعلاقه دارد، او را پیدا می‌کند و به خانه خود می‌برد. خرس مهتابی به دنبال یافتن راهی برای بازگرداندن ماه به آسمان می‌گردد که ماه به خاطر شنیدن آواز مرغ مهتاب به خواب فرو می‌رود، و خرس مهتاب، به ناچار به دنبال یافتن راهی برای بیدار کردن ماه نیز می‌گردد.
فیلم سینمایی «خرس مهتاب» به کارگردانی توماس بودنشتین و مایک مائوروسو تهیه کنندگی فرانک پیسکاتور، محصول سال ۲۰۰۸ در کشور آلمان ساخته شده است.

****************************
فیلم سینمایی «فیلم فوری» پنجشنبه ۱ تیرماه ساعت ۲۳:۴۵ از شبکه دو سیما پخش می‌شود.
در این فیلم می‌بینیم: آقای فلچریک مغازه کرایه فیلم‌های ویدیوئی دارد. او این مغازه را به همراه پسر جوانی به نام مایک اداره می‌کند. فلچر به قصد ارتقای مغازه خود، به این فکر می‌افتد که طی سفری اطلاعات خود را راجع به مغازه‌هایی مجهزتر از مغازه خود در شهری بزرگتر، تکمیل کند. از این رو مغازه را به مایک می‌سپارد و خود راهی سفر می‌شود. او پیش از این سفربه مایک سفارش می‌کند که دوستش جری را به مغازه راه ندهد. اما مایک به درستی متوجه منظور او نمی‌شود. از این رو پای جری به مغازه باز می‌شود. چندی بعد جری از مایک می‌خواهد که او را همراهی کند تا به کمک یکدیگر نیروگاه برق منطقه را از کار بیندازند تا صدمات کمتری به آنها وارد نماید.
دنی گلوور، موس دف و جک بلک درفیلم سینمایی «فیلم فوری» محصول سال ۲۰۰۸ کشورهای آمریکا و انگستان به کارگردانی میشل گندری و تهیه کنندگی رفی ادلان بازی کرده‌اند.

****************************
فیلم سینمایی «آن شرلی: آغازی نو (قسمت دوم)» به کارگردانی و تهیه کنندگی کوین سولیوان، محصول سال ۲۰۰۸ کشور کانادا، جمعه ۲ تیرماه ساعت۱۷: ۳۰ از شبکه دو سیما روی آنتن می‌رود.
داستان این فیلم با بازی بارببرا هرشی، ریچل بلانچارد و شرلی مک لئین درمورد آن شرلی نویسنده مشهوری است که ضمن نگارش نمایشنامه‌ای درباره خاطرات کودکی اش، سعی در یافتن نشانی از پدرش دارد. آنی بعد از دست دادن مادرش در دوران کودکی برای نگهداری به دوست صمیمی مادرش لوئیزا سپرده می‌شود تا زمانی که پدرش به وضع مالی خود سامان داده و به دنبال او بیاید. بعد از مرگ همسر لوئیزا او مجبور می‌شود آنی را به آسایشگاهی در شهر بسپارد و خود از شهر برود، چرا که به همسرش اتهام دزدی وارد شده است.

*****************************
فیلم سینمایی «اسپاگتی در هشت دقیقه» به کارگردانی رامبد جوان وتهیه کنندگی محمد رضا تخت کشیان، جمعه ۲ تیرماه ساعت ۲۳ ازشبکه دو سیما روی آنتن می‌رود.
درخلاصه داستان فیلم آمده: پدرام آرام وکیل پایه یک دادگستری حدود ۳۵ ساله با دختر ۶ ساله اش تکتا در یک برج ۲۱طبقه زندگی می‌کنند که همسرش قصد مهاجرت از ایران را داشته، ولی او حاضربه ترک ایران نبوده است و مجبوربه طلاق شده‌اند.
ساراخوئینی‌ها، آتیلا پسیانی و رامبد جوان درفیلم سینمایی «اسپاگتی درهشت دقیقه» بازی کرده‌اند.

شبکه سه
فیلم سینمایی «امپراتوری چونگ» به کارگردانی ژااو دوو، پنجشنبه ۱تیر ماه ساعت ۱۱: ۳۰ از شبکه سه سیما بازپخش می‌شود.
فیلم سینمایی «امپراتوری چونگ» با بازی لی یو آن و میو تستر، محصول سال ۲۰۱۱ در کشورچین ساخته شده است.

****************************
فیلم سینمایی «سربازرس مونتا لبانو» به کارگردانی آلبرتوسیرونی، محصول سال ۱۹۹۹- ۲۰۱۱ کشورایتالیا، پنجشنبه ۱تیر ماه ۱۴: ۳۰ ازشبکه سه سیما پخش خواهد شد.
لوکا زینگاریتی و پی پی نو مازوتا درفیلم سینمایی «سربازرس مونتا لبانو» به تهیه کنندگی نورا باربی آری به ایفای نقش پرداختند.

****************************
فیلم سینمایی «شرلوک ( رسوایی در بلگراویا)» محصول سال ۲۰۱۲ کشورانگلیس، پنجشنبه ۱ تیرماه ساعت ۱۹ ازشبکه سه سیما پخش می‌شود.
در خلاصه داستان فیلم آمده: زنی به نام آدار که با یکی از نزدیکان ملکه دوستی صمیمی داشته از او عکس‌های غیراخلاقی دارد و حالا کاخ انگلیس به دنبال این عکس‌هاست و از شرلوک می‌خواهند کمک کند. شرلوک وقتی وارد ماجرا می‌شود متوجه مسئله سیاسی و طرح و توطئه اطلاعات انگلیس می‌گردد که می‌خواهند هواپیمایی را با افراد مرده روی آسمان منفجر کنند.
مارتین فری من درفیلم سینمایی «شرلوک ( رسوایی در بلگراویا)» به کارگردانی پاوول مک گوان ایفای نقش کرده است.

****************************
فیلم سینمایی «گورو» به کارگردانی مانی راتنام، جمعه ۲ تیرماه ساعت ۱۱: ۳۰ از شبکه سه سیما بازپخش می‌شود.
فیلم سینمایی «گورو» با بازی میتون چاکرابورتی و آبیشک با چان، محصول سال ۲۰۰۷ درکشورهند ساخته شده است.

****************************
فیلم سینمایی «شرلوک (سقوط رایخن باخ)» به کارگردانی توبی هاینس، جمعه ۲ تیرماه ساعت ۱۴: ۳۰ روی آنتن شبکه سه سیما می‌رود.
دراین فیلم می‌بینیم: موریاتی به موزه ملکه انگلیس حمله می‌کند و دستگیر می‌شود. او دارای کدهایی است که می‌تواند هر دری را باز کند. او به دادگاه برده می‌شود، ولی بی گناه تشخیص داده شده و آزاد می‌شود. موریاتی در نقشه‌هایی ماهرانه به گونه‌ای پلیس و روزنامه‌ها را فریب می‌دهد که همه باور می‌کنند. شرلوک همه این داستان‌ها را از خود ساخته و موریاتی بازیگر تئاتر است که توسط شرلوک استخدام شده است.
فیلم سینمایی«شرلوک(سقوط رایخن باخ)» محصول سال ۲۰۱۲درکشورانگلیس ساخته شده است.

****************************
فیلم سینمایی «شرلوک (سگ‌های بسکرویل)» به کارگردانی پاوول مک گوان، جمعه ۲ تیرماه ساعت ۱۹ ازشبکه سه سیما پخش می‌شود.
دراین فیلم می‌بینیم: مردی به نام هنری به شرلوک مراجعه می‌کند و می‌گوید یک حیوان وحشی بزرگ دریک منطقه وجود دارد که سال‌ها پیش پدرش را کشته وحالا او شب گذشته که آنجا رفته او را دیده است. شرلوک پرونده را قبول می‌کند، بعد از تحقیقات متوجه می‌شود که دولت انگلیس یک منطقه بسیارمحرمانه دارد که روی حیوانات آزمایش‌های ژنتیکی انجام می‌دهند.
پندیک کامبرواخ و مارتین فری من در فیلم سینمایی «شرلوک (سنگ‌های بسکرویل)» محصول سال ۲۰۱۲ کشور انگلیس بازی کرده‌اند.

شبکه چهار
فیلم سینمایی «افسانه بیلی» به کارگردانی گرگ کاوت و اندی رابین، پنجشنبه ۱ تیرماه ساعت ۱۵: ۳۰ ازشبکه چهارسیما باز پخش می‌شود.
ارون استانفورد و پل اشنایدردرفیلم سینمایی «افسانه بیلی» محصول سال ۲۰۰۶ کشور آمریکا بازی کرده‌اند.

****************************
فیلم سینمایی «راز گالیندز» به کارگردانی جراردو هررو، جمعه ۲تیرماه ساعت۲۰: ۳۰ درقالب برنامه «سینما۴» از شبکه چهارسیما پخش می‌شود.
درخلاصه داستان فیلم آمده: در۱۳ مارس ۱۹۵۶ در نیویورک یکی از ملی‌گراهای باسک به نام جیس گالیندز سوآرز از آپارتمانش ربوده و ناپدید می‌شود و از آن تاریخ به بعد کسی از او خبری دریافت نمی‌کند. او قبلاً با اف. بی. آی همکاری می‌کرده و قصد داشته کتابی انتقادی و افشاگرانه درباره یکی از رهبران سیاسی و دیکتاتورجمهوری دومینیکن درآمریکای لاتین به نام تروجیلیو منتشر کند که درآن نقش آمریکا در به حکومت رسیدن این دیکتاتوروسرنگونی رییس‌جمهور قبلی را فاش می‌ساخته است.
سافرون باروز، هاروی کیتل و ادوارد فرناندزدرفیلم سینمایی «رازگالیندز» محصول سال ۲۰۰۳ کشور اسپانیا ایفای نقش کرده‌اند.

شبکه تهران
انیمیشن «آرتور و انتقام مالتازارد» به کارگردانی لوک بیسون، پنجشنبه ۱ تیر ماه ساعت ۱۳: ۳۰ درقالب برنامه «تماشاخانه» ازشبکه تهران بازپخش می‌شود.
سلنا گومز، فردی هایمور و عمرسی درانیمیشن «آرتور و انتقام مالتازارد» محصول سال ۲۰۰۹ کشور فرانسه به ایفای نقش پرداختند.

****************************
فیلم سینمایی «مرز» ۴۰ دقیقه بامداد روزجمعه ۲تیرماه ازشبکه تهران باز پخش می‌شود.
سرجئی گارمش، الکسی گربونوف والکساندرگونو روسکی درفیلم سینمایی «مرز» به کارگردانی الکسی او چیتل، محصول سال ۲۰۱۰ کشورروسیه بازی کرده‌اند.

****************************
۹ صبح روزجمعه ۲تیرماه فیلم سینمایی «بید و باد» به کارگردانی محمدعلی طالبی و تهیه کنندگی محمد مهدی دادگو، ازشبکه تهران پخش می‌شود.
درخلاصه داستان فیلم با بازی هادی علیپور، امیر جانفدا، مجید علیپورو محمد شریف ابراهیمی آمده: در روستایی دور افتاده، معلم مدرسه پسر بچه‌ای را که شیشه‌ای را شکسته ازکلاس بیرون می‌کند و به او تأکید می‌کند که تا شیشه‌ای جای آن نگذارد، حق آمدن به کلاس را ندارد. در این روستا شیشه بری وجود ندارد. پسرک باید راهی طولانی را برای انداختن شیشه بپیماید. پسرک کوچک با شیشه‌ای بزرگ ازمیان باد مهیبی که درختان را خم کرده راه طولانی را می‌پیماید تا به مدرسه برسد.

****************************
فیلم سینمایی «راز» جمعه ۲ تیرماه ساعت ۱۳: ۳۰ ازشبکه تهران پخش می‌شود.
درخلاصه داستان فیلم آمده: کاراگاه کیم، درحال بازگرداندان دخترش سوهیون با اتومبیلش از مدرسه به خانه است که در اثر لحظه‌ای غفلت تصادف شدیدی می‌کند که طی آن سوهیون کشته می‌شود. از آن به بعد رابطه همسر کیم، جی یون با کیم رو به وخامت می‌گذارد. شبی قتلی در یک پاتوق تبهکاران رخ می‌دهد. مقتول برادر چودانگ، چیو موسوم به شغال است. در صحنه جرم، کیم نشانه‌هایی ازهمسر خود از جمله یک گوشواره اش را می‌یابد و تلاش می‌کند آن را پنهان کند.
سیونگ وون چا، یون آه سونگ و سیونگ ریونگ رایا درفیلم سینمایی «راز» به کارگردانی جی گو یون، محصول سال ۲۰۰۹ کشور کره جنوبی بازی کرده‌اند.

شبکه شما
فیلم تلویزیونی «لحظه صید»، پنجشنبه ۱تیرماه ساعت ۲۲: ۳۰ از شبکه شما پخش می‌شود.
دراین فیلم خواهید دید: ناخدا شریف که دربین مردم منطقه ازاعتبارخاصی برخوردار است پس از امضای قرارداد با فردی به نام منشی زاده جهت حمل و انتقال بارآن با لنج خود متوجه حرکت نامعقول منشی زاده درلنج می‌شود. منشی زاده بارخود را به دریا پرتاب می‌کند و این حرکت او با تعجب و اعتراض ناخدا شریف مواجه می‌شود.
پرویزفلاحی پور، رضا توکلی، مجید مشیری و مارال فرجاد ازبازیگران اصلی فیلم تلویزیونی «لحظه صید» به کارگردانی اسماعیل فلاح پور و تهیه کنندگی داوود بیدل است.

****************************
فیلم تلویزیونی «کبوتر با کبوتر» به کارگردانی و تهیه کنندگی علی خزاعی فر، جمعه ۲ تیرماه ساعت ۱۳: ۳۰ ازشبکه شما پخش می‌شود.
در این فیلم می‌بینیم: قاسم ۳۵ سال دارد و هر بار که به خواستگاری می‌رود یا نمی‌پسندد یا پسندیده نمی‌شود. بعد از فوت مادرش همسر برادرش این وظیفه را متقبل می‌شود تا برای قاسم همسری پیدا کند. ریحانه به صورت اتفاقی وارد مغازه می‌شود و قاسم به او علاقمند می‌شود و همسر برادر خود را برای خواستگاری می‌فرستد.
کیوان صباغ، سعید والی زاده، پروانه معصومی، حسین طاهری و شقایق رهبری درفیلم تلویزیونی «کبوتر با کبوتر» به عنوان بازیگران اصلی حضورداشتند.

شبکه نمایش
فیلم تلویزیونی «ترم زمستانی» به کارگردانی رضا بهشتی وتهیه کنندگی حبیب اسماعیلی ومحمد کشاورز، ازتولیدات مرکزسیما فیلم، پنجشنبه ۱تیرماه ساعت ۱۳: ۱۵ ازشبکه نمایش پخش می‌شود.
داستان این فیلم با بازی هومن سیدی، فریبا متخصص، رسول نجفیان و حمید مظفری درمورددانشجویی بنام امیر مسعوداست که در سال ۱۳۴۲ پس از مدت‌ها به ایران باز می‌گردد. او هر چه تلاش می‌کند خبری از دوست قدیمی اش بگیرد، کمتر به نتیجه می‌رسد. طولی نمی‌کشد که او در می‌یابد عوامل مرموزی هر چه نشانی از دوست او وجود داشته را پنهان کرده‌اند و حکومت در ناپدید شدن او نقش داشته است. امیر مسعود همچنین می‌فهمد مادرش با نزدیکترین دوست پدرش، سرهنگ عضدی ازدواج کرده و این مسئله او را پریشان می‌کند.

****************************
فیلم سینمایی «پسر کارگردان» به کارگردانی لی وویول، پنجشنبه ۱تیرماه ساعت ۱۷ از شبکه نمایش پخش می‌شود.
داستان فیلم درمورد پسری کوچک به نام «سانگو» است که در سانحه‌ای پدر، مادر و خاله خود را از دست داده است. او تنها چیزی که از پدر خود به یادگار دارد؛ دوربین فیلم برداری ۸ میلی متری او و نقاشی¬هایی است که وی بر روی دیوارهای انبارخانه¬اش کشیده است. سانگو درتلاش است تا یاد بگیرد به کمک دوربین فیلم برداری پدرش از نقاشی‌های او فیلم برداری کند. اما به دلیل آنکه می‌خواهند ساختمان‌های سست و قدیمی روستا را به همراه نقاشی‌های پدر خراب کنند؛ او برای فیلم برداری عجله به خرج می‌دهد که این عجله منجر به خراب شدن فیلم‌های پدرش می‌شود.
کیم یونگ چن و یوجی مون در فیلم سینمایی «پسرکارگردان» محصول سال ۲۰۰۷ کره بازی کرده‌اند.

****************************
فیلم‌های سینمایی و انیمیشن «هاچ زنبور عسل»، «مخمصه ۱» و «نابودگر۴» پنجشنبه ۱ تیرماه ساعت ۱۵، ۱۹ و ۲۱ ازشبکه نمایش پخش می‌شود.

****************************
فیلم‌های سینمایی و انیمیشن«بار انداز»، «دکتردولیتل»، «پاتال و آرزوهای کوچک»، «مخمصه ۲»، «یک پرونده عاشقانه» و «وضعیت بازی» روز جمعه ۲ تیرماه ساعت ۱۳: ۱۵، ۱۵، ۱۷، ۱۹، ۲۱ و ۲۳ ازشبکه نمایش پخش می‌شود.

شبکه آموزش
فیلم سینمایی «آملیا» جمعه ۲ تیرماه ساعت ۹: ۳۰ ازشبکه آموزش پخش خواهد شد.
دراین فیلم با بازی هیلاری سوانک و ریچارد گیرمی بینیم: آملیا دختری اهل کانزاس سیتی آمریکا بوده که از نوجوانی سودای پرواز در سر داشته است. درجوانی، خلبان می‌شود و با حمایت همسرش، تبدیل به اولین زن خلبانی می‌شود که به تنهایی طول اقیانوس آتلانتیک را طی می‌کند. او مشوق زنانی می‌شود که در آرزوی خلبانی بودند.
فیلم سینمایی«آملیا» به کارگردانی میرا نائیر محصول سال ۲۰۰۹ در کشورهای کانادا و آمریکا ساخته شده است.