ناجا در برخورد با بدحجابی مصمم است

ناجا در برخورد با بدحجابی مصمم است

در راستای توسعه فرهنگ حجاب و عفاف دستگاه‌های متعددی از جمله نیروی انتظامی مسئول هستند.
فرمانده نیروی انتظامی گفت: نیروی انتظامی در برخورد با بدحجابی مصمم است و همچون سال‌های گذشته به وظایف خود در این حوزه عمل خواهد کرد.

امیراسماعیل احمدی‌مقدم صبح امروز در حاشیه آیین معارفه فرماندهی نیروی انتظامی استان ایلام در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در راستای توسعه فرهنگ حجاب و عفاف دستگاه‌های متعددی از جمله نیروی انتظامی مسئول هستند.

وی ادامه داد: عمده برنامه‌ها و وظایف در این خصوص ایجابی بوده که فرهنگ‌سازی و تبلیغ از جمله این برنامه‌هاست و در بخشی نیز ناگزیر برای اندک افرادی که هنجارشکنی می‌کنند، برخورد سلبی صورت می‌گیرد.

فرمانده نیروی انتظامی کشور اضافه کرد: اندک افرادی که ضوابط را رعایت نکرده و در واقع هنجارشکنی می‌کنند این تصور را دارند که شاید مسئولان در این خصوص جدی نیستند و برخی هم به نظر می‌رسد در این خصوص تعمد داشته و سعی در عادی‌سازی بعضی ناهنجاری‌ها در جامعه دارند.

وی افزود: نیروی انتظامی در سال‌های گذشته نیز به این موضوع به صورت وظیفه جاری پرداخته است؛ اما هر چند وقت یک‌ بار در بعضی شرایط و موقعیت‌های جغرافیایی این ناهنجاری‌ها افزایش یافته و نیروی انتظامی امکانات بیشتری را در این زمینه اختصاص می‌دهد.

احمدی‌مقدم با اشاره به وظایف نیروی انتظامی در برقراری امنیت تفرجگاه‌ها و مناطق مسافرتی، گفت: یکی از برنامه‌های اصلی ناجا در ایام سفر تامین امنیت مسافران و تسهیلات ترافیکی است که در این راستا برای برخورد با ناهنجاری‌ها و مزاحمت‌هایی که برخی افراد برای عموم خانواده‌ها ایجاد می‌کنند در نیروی انتظامی برنامه‌ریزی شده است.