وقتي استقلال با كمك پرسپوليسي ها قهرمان آسيا شد

وقتی استقلال با کمک پرسپولیسی ها قهرمان آسیا شد

وقتی استقلال با کمک پرسپولیسی ها قهرمان آسیا شد

استقلالی‌ها نخستین قهرمانی خود در آسیا را در سال ۴۹ در حالی جشن گرفتند که دو بازیکن پرسپولیس برای آنها بازی می کردند.

 استقلالی ها در نخستین قهرمانی شان در آسیا که در سال ۱۳۴۹ رقم خورد از سه یار کمکی استفاده می کردند که دو تا از این بازیکنان پرسپولیسی بوده اند. معینی و خوردبین دو بازیکن قرمز پوش بودند که برای کمک به استقلال در آسیا بازی کردند و توانستند با آبی ها قهرمان آسیا شوند. این اتفاق در حالی افتاد که غلام وفاخواه هم از تیم عقاب دیگر بازیکن کمکی استقلالی ها در آسیا بود.

در این عکس نفراتی چون، مرحوم ناصر حجازی، علی جباری، مهدی لواسانی، جواد الله وردی، کارو حق وردیان، مسعود معینی، غلامحسین مظلومی، عزت جانملکی، جواد قراب، اکبر کارگرجم، علیرضا حاج قاسم، نصر الله عبداللهی، مهدی حاج محمد، عباس مژدهی و منصور پورحیدری به چشم می خورند. البته بازیکنی مثل جواد الله وردی هم در استقلال بازی کرده است و هم در پرسپولیس. اما زمانی که استقلال در آسیا قهرمان شده او  بازیکن استقلال بوده است.

در این عکس نفراتی چون، مرحوم ناصر حجازی، علی جباری، مهدی لواسانی، جواد الله وردی، کارو حق وردیان، مسعود معینی، غلامحسین مظلومی، عزت جانملکی، جواد قراب، اکبر کارگرجم، علیرضا حاج قاسم، نصر الله عبداللهی، مهدی حاج محمد، عباس مژدهی و منصور پورحیدری به چشم می خورند.
البته بازیکنی مثل جواد الله وردی هم در استقلال بازی کرده است و هم در پرسپولیس. اما زمانی که استقلال در آسیا قهرمان شده او  بازیکن استقلال بوده است.