پایان دیدار ظریف و اشتون

پایان دیدار ظریف و اشتون

 پایان دیدار ظریف و اشتون

دیدار و ضیافت شام “ظریف”وزیر امور خارجه کشورمان با “کاترین اشتون” مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به پایان رسید.

ملاقات و دیدار وزیر امور خارجه کشورمان با کاترین اشتون به پایان رسید.
وزیر امور خارجه کشورمان و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ساعت ۱۸ به وقت وین ﺩﺭ ﻣﺤﻞ ﻧﻤﺎﻳﻨﺪگی اﻳﺮاﻥ در وین دیدار کردند که پس از آن ضیافت شام نیز برگزار شد.

صبح پنجشنبه مذاکرات ایران با  شش کشور برگزار می شود در این مذاکرات که در سطح معاونان برگزار خواهد شد دکتر ظریف و کاترین اشتون نیز حضور دارند.

‘گفتنی است؛ مذاکرات هسته ای و ۱+۵ که قرار بود ۲ روزه باشد یک روز تمدید شد.

وزیر امور خارجه کشورمان پس از ورود به وین در جمع خبرنگاران اظهار داشت: رسیدن به توافق در این مذاکرات بسیار بعید است و ما امیدواریم که طرف مقابل با پذیرفتن واقعیاتی که در صحنه بین‌المللی و منطقه‌ای وجود دارد  و هم واقعیت برنامه پیشرفته صلح‌آمیز هسته‌ای ایران بتواند به یک راه حلی دست پیدا کند که به نفع همه است و ما تمام تلاشمان را به کار خواهیم برد تا از این چند روز مذاکرات در وین برای حل مشکلات بهترین استفاده را کنیم.

گفتنی است تیم هسته‌ای کشورمان به منظور از سر گیری مذاکرات با طرف آمریکایی و “کاترین اشتون” مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز ظهر وارد وین شد.
وزرای خارجه ایران و گروه ۱+۵ (آمریکا، انگلستان، فرانسه، روسیه، چین و آلمان) به همراه “کاترین اشتون” مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در سوم آذر ۱۳۹۲ (۲۴ نوامبر ۲۰۱۳) در شهر ژنو در رابطه با برنامه هسته‌ای ایران به توافقی تحت عنوان “برنامه اقدام مشترک” (توافق ژنو) دست یافتند و این توافقنامه در ۳۰ دی ماه ۹۲ وارد مرحله اجرا شد و از آن پس گفت‌وگوها درباره راه‌حل جامع هسته‌ای تا کنون ادامه دارد.

همچنین قرار بود تا ۲۹ تیرماه ۹۳ توافقنامه جامع هسته‌ای حاصل شود اما به دلیل اختلافات موجود و عدم حصول توافق، قرار شد این مذاکرات برای چهار ماه دیگر (سوم آذر ۹۳) تمدید شود.