۷ ماده غذایی مناسب برای خانم ها

 

تحقیقات انجام شده، نشان می دهند که مصرف این ۷ ماده غذایی از بروز بیماری های قلبی، سرطان سینه و پوکی استخوان در زنان جلوگیری می کند

– ماهی مصرف ماهی مخصوصا نوع ماهی آزاد به دلیل روغنی که موجود در آن است به رشد جنین در دوران بارداری کمک می کند. همچنین از یه دلیل ….

 

۱ – ماهی
مصرف ماهی مخصوصا نوع ماهی آزاد به دلیل روغنی که موجود در آن است به رشد جنین در دوران بارداری کمک می کند. همچنین از یه دلیل اینکه بیشتر خانم ها بر اثر بیماری های قلبی جان خود را از دست می دهند، خوردن این ماهی می تواند در پیشگیری از بیماری های قلبی مفید باشد.
۲ – گوجه فرنگی 
به گفته پژوهشگران مصرف مواد غذایی سرشار از لیکوپن مانند گوجه فرنگی می تواند در دفع سرطان سینه و گردن رحم موثر باشد.
۳ – کلم پیچ
کلم حاوی آنتی اکسیدان هایی است که از چشم حافظت می کند و همچنین سرشار از ویتامین C و کلسیم است.
۴- بذر کتان
محققان ترکیبات مفیدی از قبیل چربی های امگا ۳ و فیبر در بذرکتان یافته اند. تحقیقات انجام شده نشان می دهد که مصرف ۴۰ گرم بذرکتان می تواند به کاهش تری گلیسیرید کمک کند. البته پزشکان مصرف بذر کتان دردوران بارداری را پیشنهاد نمی کنند.

۵ – آب آلبالو
آب آلبالو علاوه بر دارا بودن  ویتامین C حاوی آنتی اکسیدان نیز می باشد . آنتی اکسیدان های موجود در آب آلبالو می تواند از رشد باکتری در دیواره مثانه جلوگیری نماید.
۶ – ماست چکیده پراز پروتئین 
این نوع ماست به دلیل داشتن پروتئین بالا به کاهش وزن و حفظ ماهیچه های بدن کمک می کند. همچنین زنان با مصرف این ماست می توانند دوران کهنسالی را راحت تر بگذرانند.
۷ – گردو 
مصرف گردو می تواند از بروز سرطان سینه و پوکی استخوان جلوگیری کند. تحقیقات صورت گرفته نشان می دهد که مصرف روزانه گردو بروز و پیشرفت سرطان سینه را در زنان به تاخیر می اندازد.